neděle 28. února 2016

Tvarohová pomazánka

Už jsem psaní blogu chtěla vzdát. Přišlo mi zbytečné vydávat energii, když blog skoro nikdo nečte. Teda to jsem si to myslela, protože na mé články nebyly zde na blogu žádné reakce - komentáře. Ale shodou okolností mi v posledním týdnu řeklo nezávisle na sobě několik lidí, že jim chybí nápady z mého blogu. A to mě fakt potěšilo. Tak jsem prohrabala archiv, stáhla fotky a pustila se znovu do psaní.

Mám moc ráda pomazánky, vymýšlím si vlastní recepty a dělám je hodně často. Míšu zatím nechávaly mé umíchané výtvory (kromě klasické rybičkové) celkem chladnou. Ale včera večer jsem udělala tuto tvarohovou mňamku a málem jsem nestačila domazávat ;-). Pokud máte rádi tvaroh, zde je recept na rychlou pomazánku, která je vhodná i pro malé děti.


1 vanička tvarohu (dávám polotučný)
2 lžíce lněných semínek
2 lžíce bílého jogurtu
1 větší mrkev
1 tavený sýr (není nutné)
2 stroužky česneku
čerstvá zelenina na ozdobu

Lněné semínka jsem namlela na starém kávovém mlýnku, protože teprve po rozrušení slupky získá tělo cenné látky, které semínko obsahuje. V misce smíchám tvaroh a jogurt, já jsem přidala půlku taveného sýra, který mi zůstal v lednici. Díky němu jsem pak pomazánku nesolila. Na jemném struhadle nastrouhám mrkev, kterou společně s lněným semínkem vmíchám do tvarohu. Pomazánku ochutím rozmačkaným česnekem. Přeji dobrou chuť, a pokud budete mít s pomazánkou úspěch, napište mi ;-).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za návštěvu a za komentář. Na viděnou!